Pokojná prechádzka lesom sa zmenila v sekunde na chvíle strachu o vlastný život. Stretnutie s krásnym medveďom, na ktoré nikdy nezabudnem.

Tento článok venujem Jemu. V jedno májové piatkové popoludnie som sa rozhodla ísť na prechádzku do lesa. To, že zažijem stretnutie s krásnym medveďom som absolútne nečakala. Popravde na medvede myslím vždy keď sa vyberiem do lesa ale nikdy neverím, že by som ich naozaj uvidela. Prechovávam ku nim ako aj k ostatným zvieratám úctu a prirodzený rešpekt. No dúfala som, že pokiaľ ich niekedy uvidím, že to snáď bude len z diaľky, odkiaľ by som ich mohla v pokoji a v bezpečnej vzdialenosti pozorovať.. Navyše v piatok som neplánovala žiadny výlet – bolo predsa len už neskoršie popoludnie a tak som chcela čo najskôr vypadnúť von. Nevzala som si so sebou preto ani vodu, veď len popoludňajšia prechádzka, spontánne som uvažovala popri tom, ako som si balila kľúče, telefón, vreckovky..

Vyrazila som a po asi troch kilometroch som odbočila z hlavnej cesty do lesa po ľavej strane. Štandardne po tejto hlavnej ceste chodievam keď idem na bicykli do lesov na pravej strane od cesty, kam sa dostanem po ďalších pár metroch.  Raz sme sa na toto miesto už plánovali ísť pozrieť, no keďže je tam dosť strmák a zároveň technicky náročnejší terén pre bicykel, otočili sme sa. Moja kondícia toho času bola na pováženie 🙂  Tento raz  som ale išla peši a sama a teda mi nič nebránilo odbočiť sem a nasať energiu lesa, s pocitom, že nikoho nebudem zdržovať.

stretnutie s krásnym medveďom
výhľad

Po chvíli stúpania do kopca prichádzam na križovatku lesných ciest. Rozhodujem sa, kadiaľ pokračujem. Je krásne slnečné počasie a priame slnko dopadá pomedzi listy stromov na moju tvár. Teším sa ako malé decko. Pobyt v lese je pre mňa aj v tomto ročnom období miestom, kde najradšej trávim svoj voľný čas. Čo sa dialo ďalej, ako na mňa reagoval medveď pri stretnutí zoči voči vo voľnej prírode a ako celé stretnutie s krásnym medveďom nakoniec dopadlo, opisujem vo videu. Dúfam, že toto video bude akousi osvetou o medveďoch a zároveň upozorní na faktory, kvôli ktorým je toto prekrásne zviera často zatracované, neprávom až účelovo obviňované zo zmeny svojho správania, ktorú nesú na zodpovednosti ľudia. A možno vám moja osobná skúsenosť pomôže pripraviť sa na strety, ku ktorým, si myslím bude v budúcnosti dochádzať ešte viac…ak je príroda aj pre vás miestom, ktoré potrebujete navštevovať rovnako ako ja k načerpaniu mentálnej sily a k navráteniu vnútornej rovnováhy…

Chcem uveriť, že „môj“ krásny medveď a ostatné zvieratá majú pred sebou ešte veľa rokov života…

Majte sa krásne,

s láskou

autorka

Ďalšie články z výletov, ktoré publikujem nájdeš na mojom blogu tu .

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *